MILDA KASL

Blog

16.12.2013

Plzeňské noviny - Ustřihl si rukavice a namaloval zimní zvířata

Chcete-li se jarně naladit a na zimu už vzpomínat jen s úsměvem, máte výbornou příležitost. Malíř Milda Kasl z Dolní Lukavice na Plzeňsku totiž chystá do plzeňské Galerie Azyl od příštího týdne svou výstavu obrazů s názvem Zimní zvířata. Mezi zimní zvířata v Mildově podání patří například kočka, volavky nebo přímorožec, a spojuje je jedno - jak už to u Mildových obrazů bývá, hrají veselými barvami.

Milda ve své domovské galerii vystavuje každým rokem. Naposledy to byly obrazy z rodné Dolní Lukavice, před tím z cest po Africe. Teď Milda zvolil zvířata. A protože je maloval v zimě, jsou prostě zimní. „S mou inspirací to bylo asi tak, že mi volala Stáňa Lásková z Azylu, že v dubnu mám termín výstavy. Takže bylo jasné, že musím rychle něco namalovat. A když jsem přemýšlel co, neměl jsem moc na výběr. Lukavici už jsem maloval, v cizině jsem nikde nebyl, tak zůstala zvířata,“ usmívá se výtvarník.

Ten v Azylu vystaví třináct velkých a čtyři malé obrazy, na nichž jsou ta zvířata, která jsou Mildovi sympatická. A jak sám říká, musel je samozřejmě na vlastní oči vidět. „I když je pravda, že je mezi nimi také létající slon a toho jsem opravdu neviděl. To je výjimka,“ dodává šestačtyřicetiletý malíř. Jako bonus pak malíř Milda vůbec poprvé vystaví také sedm fotografií, hlavně ploštic a koníků. A jak říká, jsou to jeho první a také poslední vystavované fotky. Jestli se tedy chcete spolu s Mildou rozloučit s letošní zimou, přijďte na výstavu Zimních zvířat. Vernisáž je v pondělí 3. dubna od 18 hodin v Galerii Azyl v plzeňské Veleslavínově ulici.

Autor: Klára Faistová