MILDA KASL

Blog

16.03.2016

Milan Kasl v Plzni vystavuje výběr ze svého díla, inspiraci našel na vesnici

Plzeň - „Milan Kasl má jednu ruku dlouhou." Tak se jmenuje nová výstava známého malíře Milana Kasla z Dolní Lukavice, která je v současné době k vidění v Galerii Azyl ve Veleslavínově ulici v Plzni. Kasl zde prezentuje výběr ze svého díla, které vzniklo v posledních šesti letech.
Výstava Milan Kasl má jednu ruku dlouhou je v současné době k vidění v Galerii Azyl ve Veleslavínově ulici v Plzni.Foto: DENÍK/Miroslava Vejvodová
„Jedná se o takový průřez. Většina obrázků je inspirovaná životem na vesnici," vysvětluje autor. Lidé tak na výstavě uvidí například pohled na Dolní Lukavici, hned několik Kaslových slepic, husu, nemocného kocoura, ale třeba i kůlnu, kterou má umělec před domem.
„Možná by se dalo říct, že jsem takový malíř svého pozemku," směje se Kasl, který nedávno oslavil šestapadesátiny. Do několika obrazů včetně svého autoportrétu (autor jej drží na snímku) zakomponoval dokonce i létající talíř a mimozemšťany. „Prostě mi to přišlo legrační," říká Kasl.
Výtvarné tvorbě se věnuje odmalička. „Ke kreslení mě přivedl otec, který byl architekt," vzpomíná umělec na své začátky. V patnácti letech už dělal první olejomalby, několik let nato měl v Přešticích výstavu. Malování dnes věnuje většinu svého volného času. „Nebo o malování minimálně přemýšlím," směje se.
Výstava v Azylu potrvá do 2. dubna. Autor: Miroslava Vejvodová